Slotsgade 61 , 3400 Hillerød
Meget lækkert og dejligt mad. Har været der flere gange med familie,og altid i top
Bedste sushi i Nordsjælland, for tiden. Friskt. Lækkert og ser flot ud. Sødt og smilende personale.
Slotsgade 39, 3400 Hillerød
Super lækker mad til en rigtig fin pris. Hyggelig Cafe. Vi kommer igen.
fremragende veltillavet menu
Brunch, Vegansk, Brunch, Kyllingretter
Rungstedvej 84, 2960 Rungsted Kyst
Brunch, Cafe, Cafe, Pasta
Rungsted Havn 16A, 2960 Rungsted Kyst
Rungsted Havn 28, 2960 Rungsted
Vi var på Club Riva i går aftes, hvor Corona restriktionerne blev strammet. Vi tænkte på at aflyse pga. den alvorlige situation, men besluttede så at prøve og se, hvordan Club Riva håndterer Corona situation. Det var godt, at vi gjorde det. Club Riva levede fuldt og helt op til alle krav. Der er virkeligt langt imellem bordene og alle tjenere har specielle masker på. Man følte, at her tager de det seriøst og har virkeligt styr på det. Og så var maden meget meget lækker og til en virkelig god pris. Fantastisk oplevelse i disse lidt triste tider. Super godt gået Club Riva! Vi vil sørge for at støtte jer i de næste svære måneder.
Pas på deres priser de er ikke ens på nettet og det fysiske menukort. Vi var der Fredag den24/1-20 en Wienerschnitzel koster på nettet 179 kr. og på menukortet 259 kr. en forskel på 80 kr. Hummersuppe til 99 Kr. Det var prisen på det vi fik, det er ikke i orden at priserne på nettet og menukortet ikke er ens. Vi har gjort dem opmærksom på det 3 gange nu og det er stadig ikke i dag den 30/1. Jeg føler mig snydt.
Brunch, Europæisk, Cafe, Kødretter
Rungsted Strandvej 111, 2960 Rungsted Kyst
Brunch, Skandinavisk, Brunch, Take Away
Rungsted Strandvej 107, 2960 Rungsted Kyst
Stengade 9, 3000 Helsingør
Super oplevelse, ikke for mange mennesker. Hurtig og høflig servering. Stort udvalg af mad og drikke. God mad.
Meget lækkert
Brunch, Dansk, Brunch, Kødretter
Allegade 2, 3000 Helsingør
Brunch, Pizzaria, Pizzeria, Take Away
Hovedgaden 6, 3320 Skævinge
Havnevej 3, 3250 Gilleleje
Jeg skriver aldrig anmeldelser, men gør en undtagelse i dag. Tapas, husmandskost m braiseret okse og chokolade med æble har fået mig på andre tanker. Det var gennemført lækkert, både smag, anretning og prisen. TAK FOR MAD
Så godt.